שנת תינוקות: תאורה ורעש

תינוקות יכולים לישון בתנאי תאורה ורעש שונים. עם זאת, כדי לעזור לתינוק שלכם לישון, כדאי לשמור על רמה עקבית של תאורה ורעש.

תאורה

נסו לעמעם את האורות כשאתם מכינים את התינוק לשינה. בשעות היום, כדאי לסגור את הווילונות והתריסים. החשכת החדר מצמצמת את רמת הגירוי מסביב לתינוק, ועוזרת לו להירגע לקראת השינה. כמו כן, חדר חשוך רומז לתינוק שהגיע הזמן לנוח. כשהתינוק במיטה, הוא יישן טוב יותר אם כמות האור תישאר דומה לזו שהייתה כשנרדם.

רעש

ילדכם אינו זקוק לדממה מוחלטת כדי לישון. ילדים יכולים לישון גם במידה מסוימת של רעש. עם זאת, קל יותר להירדם אם רמות הרעש נותרות עקביות. אם התינוק נרדם ברעש, שקט פתאומי עלול להעיר אותו, ולהפך.

טיפים לשימוש נכון בתאורה וברעש

  • נסו ככל האפשר לחסום רעשי רקע פתאומיים מבחוץ. תוכלו לסגור את החלונות והדלתות, לתלות וילונות כבדים או שמיכה או להניח בולם רעשים מתחת לדלת.
  • רעש עקבי בווליום נמוך, כגון רדיו שפועל בשקט בחדרו של התינוק, יכול גם הוא לחסום רעשים פתאומיים. אם אתם חוששים שהתינוק יהיה תלוי בהשמעת מוזיקה כדי להירדם, נסו לכבות אותה מדי פעם כשדפוסי השינה שלו מתבססים.
  • תוכלו להשמיע רעש לבן – לכוון את הרדיו לרעש סטטי, למשל. עוד מקור טוב לרעש לבן הוא המאוורר. אם אתם משתמשים במקור רעש לבן, הניחו אותו הרחק מאוזניו של התינוק ושמרו על ווליום נמוך, כדי להגן על שמיעתו.
  • אור הבוקר שנכנס מבעד לתריסים ורעשי הרחוב עלולים להעיר את התינוק. אם אתם רוצים שהתינוק יישן זמן רב יותר, תוכלו להשתמש בווילונות עבים יותר ולסגור את החלונות.

© raisingchildren.net.auהמידע תורגם ונערך באישור האתר Raising Children Network.