אודות פורטל הידע ‘איך גדלת’

השפעתה של עמותת גושן

השנים הראשונות בחייהם של כל ילד וילדה הן קריטיות להצלחתם בהמשך החיים. עמותת גושן, שנוסדה על ידי קבוצת רופאי ורופאות ילדים מובילה בישראל, בשיתוף פרופ’ פרנק אוברקלייד ממלבורן, אוסטרליה, מקדמת את בריאותם, התפתחותם ורווחתם האופטימלית של ילדי ישראל, ופועלת לשינוי האופן שבו השירותים ניתנים לילדים ולבני משפחותיהם בקהילה.

העמותה ממקדת את פעילותה בעיקר באנשי ונשות מקצוע העובדים במערכת הבריאות, לאור העובדה שכל ילד וילדה בישראל פוגשים איש מקצוע מהמערכת מספר פעמים בשנה. אנו פועלים במספר אפיקי פעילות: קידום יכולתם של אנשי מקצוע מכל התחומים לתת מענה לצרכים בריאותיים מגוונים של ילדים; הגברת השימוש בידע, במידע ובפרקטיקה מבוססי-מחקר- בקרב אנשי ומקצוע וגם בקרב הציבור הרחב; קידום מדיניות ציבורית לטובת מתן שירות מיטבי, מקיף ורב-תחומי; תמיכה בייזום והפעלת תכניות קהילתיות המקדמות בריאות, התפתחות ושלומות מיטבית של ילדים ומשפחותיהם ומחקר. כל זאת, תוך שיתוף פעולה עם השירותים והארגונים הפועלים בקהילה ובמגזר השלישי, ותוך חיבור המערכת הבריאותית עם המערכת החינוכית והחברתית.

כדי להנגיש מידע מקצועי ויעיל להורים, עמותת גושן הקימה את פורטל הידע ‘איך גדלת!’ – אחד מאתרי הידע המקיפים ביותר בנוגע להתפתחות, הורות וגידול ילדים.

האתר נגיש כולו בשפה העברית והערבית, ידידותי למשתמש, ומכיל מאות פריטי ידע מבוססי מחקר שנכתבו על ידי מומחים בתחום רפואת הילדים – מאמרים, סרטוני הסברה, דפי הדרכה ויזואליים, ערכות כלים שימושיים ועוד – שנועדו לסייע להורים ללמוד על אודות הצרכים החברתיים, הרגשיים, הקוגניטיביים, ההתנהגותיים, וההתפתחותיים של ילדיהם.
באתר תוכלו למצוא מידע מגוון ורחב על נושאים בחלוקה לקבוצות שונות: פעוטות, תינוקות, ילדי גן, ילדי בית ספר, בני נוער, הורים, וסבים וסבתות וכן מאמרים בנוגע לאיתור וטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים. צוות עמותת גושן מתקף תמידית את הפורטל ומעלה באופן שוטף ידע חדש בפורמטים מגוונים כדי שהורים במדינת ישראל יקבלו את המידע האמין והמקיף ביותר לו הם זקוקים להתמודדות עם אתגרי היום-יום.

פחות אוהבים ואוהבות לקרוא טקסטים ארוכים? בדיוק בשבילכם ובשבילכן נוצרו סרטונים קצרים ומשעשעים בנושאים שונים – גמילה מחיתולים, מריבות בין אחים, קריאת סיפורים, תמיכה בלמידה והתפתחות – היכנסו וצפו בטיפים מאנשי המקצוע שלנו!

נוסף על כך, בכל שבוע עולים לדפי הפייסבוק והאינסטגרם שלנו פריטי מידע קצרים ושימושיים, תוך התמקדות  בנושא שונה בכל פעם – אהבות ראשונות, התפתחות תינוקות, להיות סבא וסבתא, צעצועים תוצרת בית ועוד! תוכלו להיכנס, לקרוא, לשתף חברים וחברות וליישם בקרב המשפחה הגרעינית והמורחבת. אל תשכחו לעקוב!
שתפו אותנו בתגובות בחוויות ובאתגרים שלכן ושלכם, ולעדכנו אותנו באיזה נושא נוסף תרצו שנעסוק.

תרצו לקבל ישירות למייל את המאמרים הרלוונטיים ביותר? הירשמו לניוזלטר שלנו!

מדי שנה מבקרים באתר יותר מ-600,000 מבקרים, הצופים בכ-1,000,000 דפי תוכן.
הצטרפו אלינו וצאו לחקור, לקרוא ולגלות עוד על הילד או הילדה הפרטיים שלכם.
צוות עמותת גושן כאן בשבילכם ובשבילכן.

למידע נוסף אודות עמותת גושן, היכנסו לאתר העמותה >