כיצד להפחית את הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי בתינוקות: בתמונות

כאן תוכלו למצו את כל המידע על תנוחות, סידור המיטה ודאגה לסביבה בה התינוק ישן, כך שתוכלו ליצור סביבת שינה בטוחה.

© raisingchildren.net.au, המידע תורגם ונערך באישור האתר Raising Children Network.

תנוחות לשינה בטוחה

הנחת תינוקות לשינה על גבם יכולה להפחית משמעותית את הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי.

תינוקות הישנים על הבטן נמצאים בסיכון גדול יותר למוות פתאומי בלתי צפוי.

גם תינוקות שישנם על צידם נמצאים בסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי. הניחו את ילדכם לישון על גבו בתחילת הלילה, ואפשרו לו להתהפך במהלך הלילה באופן חופשי.

כיצד להפוך את העריסה או מיטת התינוק לבטוחה

השתמשו במזרן חדש או במצב טוב ותקין, וודאו שהוא קשיח, נקי ומתאים לעריסה או למיטת התינוק היטב. מקמו את רגליו של התינוק בחלקה התחתון של העריסה או המיטה והדקו את הסדין בחלק התחתון ובשני הצדדים.

הימנעו מלהכניס למיטת התינוק שמיכות, כריות, בובות, מגן ראש וכל דבר שעלול לכסות את פניו של התינוק במהלך השינה. ודאו שהמזרן ישר ואינו נוטה לאחד הצדדים, על מנת שהתינוק לא יתקע בסורגי המיטה.

הכניסו את מיטת התינוק לחדרכם בששת החודשים הראשונים לחייו של התינוק, להפחתת הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי.

שינה בטוחה: עשו ואל תעשו

עיטוף בשמיכה דקה או בחיתול בד גדול יכול לסייע לתינוק להירגע ולהירדם על גבו ביתר קלות. ניתן לעטוף תינוק מהלידה ועד גיל 6-4 חודשים, כאשר הוא מתחיל להתהפך. אם תינוקכם אינו אוהב את העיטוף, אתם יכולים לנסות להרדימו בשק שינה לתינוקות המיועד לעיטוף.

חימום יתר של החדר או של התינוק מגדיל את הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי. הימנעו מהלבשה בשכבות רבות מדי ומהשכבת התינוק לישון עם כובע על ראשו. הלבישו את התינוק כפי שהייתם מתלבשים בעצמכם לשינה.

ישנו קשר סטטיסטי חזק בין מוות פתאומי בלתי צפוי בתינוקות ובין הורים מעשנים. ילדים שחיים במשק בית שבו נמצא מעשן אחד או יותר חשופים לסיכונים בריאותיים גדולים יותר. תינוקות וילדים חשופים לכימיקלים המזיקים בסיגריות, גם לאחר שהמבוגרים סיימו לעשן, מעצם נוכחותם של המבוגרים המעשנים. הדבר החשוב ביותר שתוכלו לעשות כדי להגן על ילדכם מעישון פסיבי ומעשן סביבתי הוא להפסיק לעשן.