כיצד לעטוף תינוקות: בתמונות

למה זה כדאי, איך עושים את זה ומה להלביש לתינוק מתחת לעיטוף?

© raisingchildren.net.au, המידע תורגם ונערך באישור האתר Raising Children Network.

כיצד לעטוף: שישה שלבים

כיצד לעטוף תינוקות בשישה שלבים

 

  1. קפלו מטה כ-20 ס”מ מחלקו העליון של הבד הקל שבו אתם משתמשים לעיטוף. הניחו את התינוק כאשר כתפיו נמצאות בקו הקיפול.
  2. הניחו אחת מידיו של התינוק תחת הקיפול.
  3. הביאו את קצה הבד מעל הגוף באלכסון, והדקו אותו מתחת לגופו של התינוק.
  4. הניחו את ידו השנייה של התינוק תחת הקיפול בצד השני.
  5. הביאו את קצה הבד השני מעל הגוף באלכסון, והדקו אותו מתחת לגופו של התינוק.
  6. קפלו את שאריות הבד שנותרו אל מתחת לרגליו של התינוק. עטפו במהודק, אך ודאו שהבד לא מהודק מדי ושתינוקכם יכול למתוח את רגליו קדימה באופן מלא. עיטוף מהודק מדי עלול לגרום לבעיות במפרק הירך ובנשימה.

שימו לב לדברים הבאים:

עיטוף בשמיכה דקה או בחיתול בד גדול יכול לסייע לתינוק להירגע ולהירדם על גבו ביתר קלות. הוא גם מפחית את הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי. ניתן לעטוף תינוק מהלידה ועד גיל 6-4 חודשים, כאשר הוא מתחיל להתהפך.

אם תינוקכם אינו אוהב את העיטוף, או שהוא כבר יכול להתהפך, אתם יכולים לנסות להרדימו בשק שינה המיועד לתינוקות. בדומה לעיטוף, שק השינה עוזר לתינוק להישאר על גבו ומפחית את הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי.

אם אתם ישנים עם תינוקכם בלינה משותפת, אל תעטפו אותו. העיטוף עלול לגרום לחימום יתר של התינוק והדבר מגביר את הסיכון למוות פתאומי בלתי צפוי. הלבישו את התינוק כפי שהייתם מתלבשים בעצמכם לשינה. זכרו: לינה משותפת עם תינוק עלולה להיות מסוכנת.

כיצד להלביש את התינוק מתחת לעיטוף

במזג אוויר חם, הלבישו את התינוק בגופיה דקה וקצרה ובחיתול בלבד ולאחר מכן עטפו אותו. חימום יתר נמצא כגורם המקושר למוות פתאומי בלתי צפוי. לכן, נסו לשמור על סביבת התינוק בטמפרטורה קרירה ונעימה.

במזג אוויר קר, הלבישו את התינוק באוברול דק ונעים. הימנעו מסרבל פליז או משמיכה עבה מאוד. שימו לב שלא לחמם את הבית יתר על המידה, במיוחד אם התינוק אינו חש בטוב או חולה.

ודאו היטב כי העיטוף אינו מכסה את ראשו, אוזניו או סנטרו של התינוק. עיטוף גבוה מדי יכול לחסום את דרכי הנשימה של התינוק או לגרום לחימום יתר.