ללמד את התינוק שימוש עצמאי במוצץ

מעייף מאוד לקום בלילה כדי להחזיר את המוצץ האבוד של התינוק לפיו. אבל יש חדשות טובות - מגיל שמונה חודשים, רוב התינוקות יכולים ללמוד כיצד למצוא את המוצץ בלילה, ואתם יכולים ללמד אותם!

לפני שאתם מנסים לשנות את הרגלי השינה של התינוק שלכם – כולל שינה עם מוצץ במהלך הלילה – קראו את המאמר כיצד לשנות את דפוסי השינה של התינוק. מאמר זה מציע טיפים למקרה שהתינוק פיתח תלות במוצץ כדי להירדם, או זקוק לעזרתכם כדי להחזיר את המוצץ לפיו במהלך הלילה.

שימוש עצמאי במוצץ

מגיל שמונה חודשים, רוב התינוקות יכולים ללמוד כיצד להחזיר את המוצץ לפיהם. רוב התינוקות זקוקים לשלושה-ארבעה לילות או יותר כדי ללמוד להחזיר את המוצץ לפה.

  1. כשאתם מניחים את התינוק במיטה, שימו את ידו על המוצץ. לאחר מכן, קחו את ידו האוחזת במוצץ והנחו אותה אל פיו.
  2. כל פעם שאתם מחזירים את המוצץ לפיו, שימו לב שידו מונחת על המוצץ. לאחר מכן, הנחו את המוצץ לפה, ושימו לב שהוא עדיין מחזיק בו.

לוותר על המוצץ

אפשרות נוספת להתמודד עם התלות של ילדכם במוצץ היא לעזור לו לוותר על המוצץ לגמרי. אפשר לעשות זאת בבת אחת (היו מוכנים לבכי!) או להפסיק את השימוש בהדרגה.

אחת הדרכים הטובות להפסקה הדרגתית של השימוש במוצץ היא להשתמש בו פחות ופחות בעת ההרדמה של התינוק במהלך הלילה. לדוגמה, בלילה השני, כשהתינוק מתעורר ובוכה, תנו לו את המוצץ כל פעם שנייה, בלילה השלישי תנו לו את המוצץ כל פעם שלישית וכן הלאה.

כדי להאיץ את התהליך, נסו להשתמש במוצץ פחות לצורך ניחומים במהלך היום.

© raisingchildren.net.auהמידע תורגם ונערך באישור האתר Raising Children Network.